INTERIÉRY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA LANŠKROUN

Lokalita: Lanškroun
Klient: Základní škola Lanškroun
Rok realizace: 2022

Architektonická studie chemicko-fyzikální učebny na základní škole v Lanškrouně. Jedná se o rekonstrukci a modernizaci odborné učebny fyziky a chemie včetně přilehlého kabinetu na základní škole v Lanškrouně. Projekt je zaměřen na zkvalitnění výuky fyziko-chemických věd. V rámci projektu bude zrekonstruována a vybavena odborná učebna fyziky a chemie včetně kabinetu. Učebna byla naposledy rekonstruována před 30 lety a nyní nevyhovuje modernímu stylu výuky. Zadání investora bylo jednoznačné. Navrhnout moderní, hravou učebnu pro výuku chemie a fyziky odpovídající 21. století.

Popis architektonické studie:

Architektonická studie odborné fyziko-chemické učebny vychází ze zadání investora s tím, aby odborná učebna vyhovovala ergonomii. Cílem bylo, aby se studenti na základní škole ve třídě cítili komfortně byli motivováni se vzdělávat a třída byla pro žáky inspirativním místem. Interiér učebny je navržený ve světle šedé s kontrastními kovovými černými prvky. Prostor je řešený komplexně od skříní s úložným prostorem, žákovských lavic, učitelským stolem a tabulovou část. Na stěny jsme zvolili tapetu s tématikou fyziko – chemických vzorců. U umyvadlové části je navržený čistě bílý keramický obklad, který je ve tvaru hexagonu a má připomínat chemické vzorce.
Středový díl s umyvadly u žákovských lavic je navržený tak, aby vyhovoval a odpovídal odbornému předmětu. Žákovské lavice jsou navrženy v neutrální šedé barvě a celou středovou sestavu podpírají kovové nohy, které jsou vyplněny perforovaným plechem a zároveň celou sestavu odlehčí. Veselejší pastelové barvy na vysokých skříní s úložným prostorem byly zvoleny záměrně, aby se prostor rozzářil a působil hravě. Dominantním prvkem celé učebny je učitelský stůl v pastelově tmavě modré barvy, který má v čelním pohledu na sobě vyfrézovaný vzorec adrenalinu. Tabulová část je navržená na míru, tak aby odpovídala a vyhovovala dnešnímu potřebám modernímu stylu výuky.

Popis architektonické studie:

Architektonická studie odborné fyziko-chemické učebny vychází ze zadání investora s tím, aby odborná učebna vyhovovala ergonomii.

Cílem bylo, aby se studenti na základní škole ve třídě cítili komfortně byli motivováni se vzdělávat a třída byla pro žáky inspirativním místem. Interiér učebny je navržený ve světle šedé s kontrastními kovovými černými prvky.

Prostor je řešený komplexně od skříní s úložným prostorem, žákovských lavic, učitelským stolem a tabulovou část.

Na stěny jsme zvolili tapetu s tématikou fyziko – chemických vzorců. U umyvadlové části je navržený čistě bílý keramický obklad, který je ve tvaru hexagonu a má připomínat chemické vzorce. Středový díl s umyvadly u žákovských lavic je navržený tak, aby vyhovoval a odpovídal odbornému předmětu. Žákovské lavice jsou navrženy v neutrální šedé barvě a celou středovou sestavu podpírají kovové nohy, které jsou vyplněny perforovaným plechem a zároveň celou sestavu odlehčí.

Veselejší pastelové barvy na vysokých skříní s úložným prostorem byly zvoleny záměrně, aby se prostor rozzářil a působil hravě. Dominantním prvkem celé učebny je učitelský stůl v pastelově tmavě modré barvy, který má v čelním pohledu na sobě vyfrézovaný vzorec adrenalinu. Tabulová část je navržená na míru, tak aby odpovídala a vyhovovala dnešnímu potřebám modernímu stylu výuky.